Inspiruj

Pióra Boa białe na choinkę, łańcuch na choinkę, pas piórek 200 cm Święta

20,99 zł
Brutto

Łańcuch na choinkę piórka Boa z piór kolor biały 180 cm

  DARMOWA DOSTAWA

dla zamówień od 200zł

  WYSYŁKA DO 13.00

tego samego dnia

  24h-48h

średni czas dostawy w dni robocze

  FAKTURA VAT

podaj numer NIP podczas zamówienia

Parametry produktu:

  • Długość: 200cm
  • Materiał: Pióra naturalne
  • Kolor: Biały
  • Forma: Zawieszka ozdobna, łańcuch na choinkę, gęsto osadzone naturalne pióra.

BIAŁE PIÓRA BOA NA CHOINKĘ 

Łańcuch z piór boa idealnie sprawdzi się jako ozdoba na choinkę. Dodaje kompozycjom lekkości i delikatności. Ozdoba ta idealnie błyszczy się w świetle lampek choinkowych. Zawieszki choinkowe wpasują się w styl Boho, rustykalny, Art Deco czy glamour. Z nami stworzysz wymarzoną choinkę i piękne kompozycje!

Podana cena dotyczy jednej sztuki łańcucha o długości ok. 200cm widocznego na zdjęciach.

Łańcuch na choince, tradycyjnie kojarzony ze świętami Bożego Narodzenia, ma bogatą i wielowarstwową historię. Ten dekoracyjny element, często wykonany z papieru, srebra, złota, lub innych materiałów, symbolizuje różne aspekty świątecznych obchodów, od jedności i ciągłości, po światło i radość.

Początki Tradycji

Początki łańcuchów choinkowych sięgają średniowiecza i są ściśle związane z chrześcijańskimi obchodami Adwentu. Wówczas, łańcuchy były często wykonane z kolorowego papieru i służyły jako sposób odliczania dni do Bożego Narodzenia. Każde ogniwo łańcucha reprezentowało jeden dzień Adwentu, a odrywanie go każdego dnia symbolizowało zbliżanie się do świąt.

Ewolucja i Symbolika

Z biegiem lat, łańcuch na choince ewoluował, stając się bardziej dekoracyjnym elementem. W XIX wieku, w epoce wiktoriańskiej, popularność zyskały łańcuchy wykonane z błyszczących materiałów jak srebrne i złote nitki. Te ozdoby symbolizowały światło i blask świąt, a także dostatność i radość.

Łańcuchy w Różnych Kulturach

Łańcuchy choinkowe przybierały różne formy w zależności od kultury i regionu. W niektórych krajach, jak na przykład w Niemczech, łańcuchy często wykonywano z ciastek piernikowych, co nadawało im dodatkowe znaczenie związane z gościnnością i dzieleniem się.

Współczesne Znaczenie

Współcześnie łańcuchy na choince są często postrzegane jako element dekoracyjny, mający na celu dodanie uroku i koloru do świątecznego drzewka. Jednak dla wielu ludzi nadal niosą one głębsze znaczenie, symbolizując jedność rodzinną, ciągłość tradycji oraz radość i oczekiwanie związane ze świętami.

Co oznacza łańcuch na choince?

Łańcuch na choince to symbol o bogatym znaczeniu, często kojarzony z jednością, ciągłością i świąteczną radością. Tradycyjnie, każde ogniwo łańcucha może symbolizować połączenie i współpracę członków rodziny oraz kontynuację tradycji z pokolenia na pokolenie. Jednocześnie, łańcuchy często dodają choince dekoracyjnego blasku i są wyrazem świątecznego ducha, niosąc w sobie przesłanie radości, światła i celebracji Bożego Narodzenia.

Co zamiast łańcucha na choinkę?

Zamiast tradycyjnego łańcucha na choince, polecamy użycie koralików lub łańcuchów wykonanych z naturalnych piór. Koraliki mogą dodać subtelnego blasku i elegancji, oferując różnorodność kolorów i tekstur, które pięknie komponują się z zielonymi gałązkami. Natomiast łańcuchy z naturalnych piór to niezwykle oryginalna i ekologiczna alternatywa, która wprowadza do dekoracji element lekkości i naturalności. Pióra mogą być zarówno delikatne i eteryczne, jak i bardziej wyraziste, zależnie od wybranych gatunków ptaków, co pozwala na stworzenie unikalnej i osobistej aranżacji świątecznego drzewka.

Szczegóły Produktu

Inspiruj
2023BN0383

Arkusz danych

Przeznaczenie
Bombki, dekoracje i ozdoby choinkowe
Kolor
biały

Szybkie porównanie

Produkt
Łańcuch perełki na choinkę 10 m kolor grafitowy Sznurek sznur jutowy naturalny gruby 1,5 m 4 splotowy średnica 20 mm Sznurek sznur jutowy naturalny gruby 1,5 m 3 splotowy średnica 25 mm Łańcuch perełki na choinkę kulki, perły na choinkę metaliczny chrom srebrny 10 m Święta
Dostępność
Cena
19,99 zł
17,99 zł
17,99 zł
14,99 zł
Opis

Łańcuch choinkowy koraliki perełki na szpuli 10 m kolor srebrny

Przeznaczenie
Bombki, dekoracje i ozdoby choinkowe
Kolor
srebrny chrom