Kwiaty na ślub cywilny - Wskazówki

Organizacja ślubu cywilnego to ważne wydarzenie w życiu wielu par. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego ślubu kościelnego, para pragnie stworzyć niesamowitą atmosferę w tym wyjątkowym dniu. Kwiaty odgrywają kluczową rolę w dekoracjach i wpływają na wyjątkowy nastrój zarówno w trakcie ceremonii, jak i na weselu. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci wybrać idealne kwiaty na ślub cywilny.

Kwiatowy bukiet

Kwiatowy bukiet to kluczowy element stroju dla przyszłej panny młodej. Wybierz kompozycję, która jest spójna z twoim stylem i charakterem, a także pasuje do ogólnego motywu ślubu. Kwiaty, które często są wybierane na ślub cywilny, to róża, storczyk, peonie, frezje i stokrotka. Staraj się wybrać bukiet, który będzie harmonizować z twoją suknią, a także z bukietami druhenek i butonierką pana młodego.

Dekoracje na stół

Niezależnie od tego, czy organizujesz przyjęcie weselne w restauracji, sali bankietowej czy w domu, dekoracje kwiatowe na stołach są niezwykle ważne. Zdecyduj się na kwiaty świeże lub sztuczne. Często wybierane kwiaty to róże, lilie, hortensje, goździki lub lawenda. Ważne jest, aby dopasować kolory dekoracji do reszty wystroju sali.

Księga gości

Kwiaty mogą być również wykorzystane w dekoracjach księgi gości. Dodaj kilka delikatnych kwiatów do okładki księgi lub umieść wazon z kwiatami obok. Stworzy to elegancki i romantyczny efekt, a goście z pewnością docenią ten dodatkowy detal.

Dekoracje na krzesła

Dodatkowym elementem, który może dodać wyjątkowego uroku ceremonii ślubnej i przyjęciu weselnemu, są dekoracje na krzesła. Często do ozdoby krzeseł wykorzystuje się kwiatowe girlandy, kokardy z kwiatów lub delikatne bukiety, które są przypinane do oparcia krzeseł. Sprawdzą się tutaj różne rodzaje kwiatów, takie jak hortensje, piwonie, goździki lub lawenda.

Kwiaty dekoracyjne na ścianach

Kwiaty mogą być również piękną dekoracją ścian na ceremonii ślubnej. Możesz zamówić gotowe panele ze sztucznymi kwiatami lub stworzyć własną kompozycję z żywych kwiatów. Kwiaty, które świetnie się prezentują na ścianach, to róże, orchidee i stokrotki. Pokrycie współczesnych paneli lub drewnianych ram kwiatami doda romantyczności i elegancji.

Podsumowując, wybór odpowiednich kwiatów na ślub cywilny jest niezwykle ważny, ponieważ mają one moc wpływania na ogólną atmosferę tego wyjątkowego dnia. Pamiętaj, że to twój ślub i ty decydujesz, które kwiaty i dekoracje najlepiej oddadzą to, jak widzisz swój wielki dzień. Niezależnie od tego, czy wybierasz kwiaty świeże, czy sztuczne, niech będą one wyrazem twojej osobowości i tworzą atmosferę pełną miłości i radości.